Ali Koç Değişimle İlgili Bilgi Paylaştı

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Spor Kulübünün resmi dergisinde önemli açıklamalar yaptı.

Fenerbahçe Spor Kulübünün Başkanı Ali Koç’un, Spor Kulübünün resmi yayın organlarından olan Fenerbahçe dergisinin 188 sayılı Ekim 2018 sayısında yayımlanan başyazısında futbol takımının durumuna değindi.Ali Koç yazısında,’Gerektiğinde kimse ile yolları ayırmak konusunda tereddüt etmeyeceğimizi herkesin bilmesini isterim ifadelerini kullandı.

Sevgili Fenerbahçe’liler diye sözüne başlayan Ali Koç:

Bu sezon,yeni bir döneme tarifsiz kenetlenme ile başladık.En önemli hedeflerimizden birisi de bu yüksek motivasyonun beraberinde getirdiği heyecan ve enerji ile futbol takımımızın sezona iyi bir başlangıç yapmasıydı.

Yapılanma sürecinin sancılı,engellerle dolu ve zorlu bir yolculuk olacağını elbette öngörüyorduk.Fakat futbol takımımızın art arda elde ettiği talihsiz sonuçlar,ne yazık ki beklentilerimizin dışında bir başlangıç yaşamamıza sebep oldu.

Bu noktada,sizlere yaşattığımız üzüntü,mutsuzluk,hatta umutsuzluk duyguları nedeni ile derin bir mahcubiyet içerisinde olduğumuzu bilmenizi isterim.

Ekibimizin beklentilerimizin çok altında bir performans göstermesi,futbol şubemizdeki mevcut kriz ortamına sebep olmuştur.Bana göre bu durumun ana sebebi,hırs,inanç,mücadele ve ekip ruhunun hem saha içerisinde hem de saha dışarısındaki tüm aşamalarda eksik olmasıdır.

Şunu çok açıklıkla söylemek isterim ki,değişime direnç gösteren ve eski düzenin devamını isteyen bir zihniyet,mevcudiyetini halen korumakta ve bir şekilde başarıya inanmaktadır.Kabul edemeyeceğimiz bu sorunu ivedilik ile gidermek için muhtelif tedbirleri önümüzdeki günlerde alacağız.

İnanarak attığımız adımların ve yaptığımız hamlelerin karşılığını alamadığımızda,geri adım atmamak adına ısrarcı olmayacağımızı;her ne konuda olursa olsun,Fenerbahçe için doğru olduğunu düşündüğümüz kararı,olması gereken yerde ve zamanda alacağımızı,gerektiğinde ise kimse ile yolları ayırmak konusunda da tereddüt etmeyeceğimizi herkesin bilmesini isterim.

Bununla beraber de,sportif anlamda iki aydır yaşadığımız bu kabul edilemez başlangıç,tohumlarını attığımız köklü yapılanma ve vizyon değişiminin,çok daha sancılı ve zorlu geçmesine yol açmaktadır.

Fakat yaşanan her türlü olumsuzluğa,Fenerbahçe’mizin başarısızlığı için ellerini ovuşturarak pusuda bekleyen belli kesimler ve onların lobilerine rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek için sabırla,inançla ve var gücümüz ile çalışacağımıza emin olabilirsiniz.Daha önce de dile getirdiğim gibi,bizim asıl hedefimiz günü kurtarmak değil,soğukkanlı,planlı ve kararlı adımlar ile geleceğin Fenerbahçe’sini oluşturmaktır.

Bu doğrultuda ise kısa vadede yaşanan olumsuz gelişmeler sebebi ile uzun vadeli hedeflerimizden taviz vermeyeceğiz.Bu zorlu yürüyüşümüzde,sizlerin desteği en büyük motivasyon ve güç kaynağımızdır.Her zaman söylediğim gibi sizin eşsiz desteğiniz oldukça yılmadan,usanmadan sizlere layık olabilmek adına çalışacağız.

Sizlerden ricam,çeşitli spekülasyon ve günlük yönlendirmelerden etkilenmeden,birbirimize inanmaya ve kenetlenmeye devam etmemizdir.Futbol takımımızın 4 Ekim 2018 Perşembe günü UEFA Avrupa Liginde Spartak Trnava ile 7 Ekim 2018 Pazar günü ise Medipol Başakşehir ile evimizde oynayacağımız müsabakalarda,tribünlerimizi sonsuz bir destek ile,sadece Fenerbahçe diyerek dolduracağınız ve takımımızın son saniyeye dek yanında olacağınıza inancım sonsuz.Şeklinde açıklamalarda bulundu Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç,ve takıma sonuna dek destek olmalarını bunun karşılığını da elbette güzel oyunla alacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir