Dusko İvanovic Açıklamalarda Bulundu

Beşiktaş Sompo Japan Erkek Basketbol Takımı Baş antrenörü Olan Dusko İvanovic,başarıya götüren şeyin organizasyon ile vizyon olduğunu ve bunun da Beşiktaş Kulübünde olduğunu söyledi.

Geçmiş Dönemlerde Baskonia,Barcelona,Panathinaikos ve Khimki gibi Avrupa’nın önemli Basketbol takımlarını çalıştıran ve yeni sezonda Siyah-Beyazlı takımın başında yer alacak olan İvanovic, Beşiktaş’ı çok büyük bir kulüp olarak gördüğünü belirterek,Basketboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Cihat Bey ile görüşmeleri yaparken bendeki tutkunun,onda da aynı şekilde olduğunu gördüm.Benim için organizasyon ve vizyon en önemli şeydir.İyi bir organizasyon ve vizyon olduğunda başarıya götürecek şey var demektir.Bu Beşiktaş Kulübünde var,umarım başarıya götüren yolda ilerleyeceğiz dedi.

Yeni sezon için hedeflerle alakalı görüşlerini de aktaran 61 yaşındaki Karadağlı antrenör,Türkiye ligi güçlü bir lig.Bu ligde playy-off sonrasını yaşayarak göreceğiz.Şampiyonlar Liginde ise grup aşamasını geçtikten sonra adım adım hedefi saptayacağız.İfadelerini kullandı.

Sezon hazırlıklarına geç başlamaları konusundaki eleştirilere de değinen İvanovic,’Elimizde olan bu,geçmişe bakmamız lazım.Bundan sonraki hazırlıklarımızı en iyi yönde gerçekleştirmek lazım.Değerlendirmelerinde bulundu.

Öte yandan Göreve gelmesinin ardından Beşiktaş Futbol takımının iki maçını da izlediğini vurgulayan Karadağlı Çalıştırıcı,Siyah-Beyazlı taraftarların Vodafone Park’ta sergilediği coşkuyu Basketbol Karşılaşmalarında da beklediğini dile getirdi.

Siyah-Beyazlıların özel bir taraftarı olduğunu kaydeden İvanovic,’Bizim salonumuz görece olarak küçük.Fakat taraftarlarla farklı bir ambiyans yaratılacaktır.Taraftarların her maç bizimle olmalarını umuyorum şeklinde konuştu.

Öte yandan Basketbolun kendisi için bir tutku olduğunu belirten İvanovic,sözlerine şöyle devam etti:

‘Oynarken de aynı şekildeydi,takımı yönetirken de aynı şekilde.Benim için bütün tutkumu sahaya yansıtmak en önemli şey.Tutkusuyla oynayan oyuncuları seviyorum.Türkiye’de bunun birleşiminden güzel şeyler çıkacaktır.

Oyunculara ağır antrenman yaptırdığı yönündeki yorumlarla ilgili görüşlerini aktaran İvanovic,şunları da söyledi:

‘Antrenmanlarımın amacı hem takımın ilerlemesi hem oyuncuların bireysel olarak gelebileceği en üst seviyeye gelmesidir.Sezon içerisinde bunu göreceğiz.Antrenman dozajı her büyük takım için ve iyi antrenörler için aynı şeklindedir.Çok çalışırsan bunun neticesini sahada alırsın,dolayısı ile ben alacağımızı düşünüyorum dedi.

Beşiktaş ve İstanbul’daki günleri ile alakalı soruyu yanıtlayan İvanovic,’Beşiktaş çok büyük taraftarı olan büyük bir kulüp.Burada olmak büyük mutluluk.İstanbul ilgi çekici bir şehir. Trafik problem fakat İstanbul’un güzelliğinin yanında bu ufak bir problem değerlendirmelerinde bulundu.

Geçtiğimiz sezon futbol takımında görev yapan Dusko Tosic’in Beşiktaş’ta iyi izler bıraktığını vurgulayan İvanovic,’Futbol uzmanlık alanım olmasa da Tosic başarılı oldu,iyi izler bıraktı. Ljalic de yeni transfer.İyi futbolcu olduğunu da biliyorum,onun da başarılı olacağını düşünüyorum açıklamalarında bulundu.

Öte yandan Tahincioğlu Basketbol Süper liginde yabancı sayısının beşe düşmesi ile alakalı görüşlerini de aktaran İvanovic,şunları da sözlerine ekledi:

‘Avrupa’nın birçok ülkesinde  de milli ve yerli oyuncuları korumak için kurallar var.Türkiye’de de böyle düzenleme yapıldı.Baktığınızda yabancı sayısının altıdan beşe düşmesi dezavantaj olarak görünüyor.Altı yabancı olsa avantaj olabilirdi şeklinde açıklamalar da bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir