Gençlik ve Spor Bakanından Açıklamalar

Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, Buenos Aires 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunlarında Mücadele edecek olan Milli Sporcularla Florya’daki Elite World Business Hotel’de düzenlenen yemekte bir araya gelerek,sporcular ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gençlik Ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Buenos Aires 2018 Yaz Gençlik Olimpiyat Oyunlarında mücadele edecek milli sporcular ile bir araya gelirken,alt yaş kategorilerinde alınan başarıların tekrarlanamaması ile ilgili,’Türk Sporcularının gelişiminde ve başarılarının devamlılığında bir sıkıntı,kopukluk var.Çok yakında yeniden yapılandıracağımız bakanlığımızda bu sorunları ortadan kaldıracak ciddi dönüşümümüz olacak dedi.

Florya’daki Elite World Business Hotel’de sporcular ile buluşan Bakan kasapoğlu’na Gençlik Ve Spor Bakan yardımcısı Hamza Yerlikaya, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da eşlik etti.

Daha önce bu organizasyonda ya da alt yaş kategorilerinde organizasyonlarda madalya kazanan sporcularımızın maalesef bugün aynı başarıları tekrar edemediğimizin farkındayız.İşte burada bir sıkıntı görüyoruz. Demek ki sizlere yeterince destek veremiyoruz veya başarının devamı ve gelişiminiz açısında sistemimizde bir sıkıntı var.Bu konu hem sizler hem de Türk Sporu için hayati ve hassas bir konu.Türk sporcularının gelişiminde ve başarılarının devamlılığında bir sıkıntı,kopukluk var.Çok yakında yeniden yapılandıracağımız bakanlığımızda bu sorunları ortadan kaldıracak ciddi dönüşümümüz olacak.Bizim önceliğimiz hem bu ülkenin gençleri hem geleceğin potansiyeli elit sporcuları olarak sizlersiniz.Bilin ki bu yolda asla yalnız olmayacaksınız.Siz kararlı şekilde yolunuzda yürüyün.Yolunuza çıkacak olan engelleri de bize bırakın.Başarılar sizinle olsun dedi.

Arjantin’e gidecek olan Sporcular ile bir arada olmak istediğini de anlatan Bakan Kasapoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

‘Gurur ve heyecan dolu bir vesile ile buradayız. Arjantin’e gidecek değerli sporcularımızla bir arada olmak istedim.Sizler bizim için çok değerlisiniz.Sağlıkla ve mutlulukla dönmeniz en önemli önceliğimiz.Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğinize şüphem yok.Biz,sizin nasıl büyük bir istek ile motivasyon ile bu oyunlara hazırlandığınızı biliyoruz.Sadece bedeninizle değil,ruhunuzla da mücadele ettiğinizin farkındayız.Sevgili arkadaşlar sayın Cumhurbaşkanımızın spora ve sporcuya olan ilgisi hepimizin malumu.Bu ülke sporu adına büyük bir şans.Dolayısı ile devlet olarak spor ve sporcularımız için bütün imkanlarımızı seferber ettik.Buna da devam edeceğiz.Sizlere inanıyor ve güveniyoruz.Aralarından bazıları 2020 veya 2024 Olimpiyatlarında ülkemizi temsil edecek.Elbette millet olarak sizlerin sportif başarıları ile sevinmeyi çok istiyoruz.Sizler bunları sağlayacak güç ve kabiliyete sahip olduğunuz için buradasınız.Eksiklerimizi de tespit ederek bu yolu birlikte yürüyeceğiz.Sihirli kelimemiz,koordinasyon. Koordinasyon unuz çok sağlam olacak. Bu bize vakit,güç kazandıracak ve yol aldıracak dedi.

Öte yandan Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın da önemine dikkat çeken Kasapoğlu,’Aramızda bakan yardımcımız Hamza bey var.Sizlerin yaşındayken dünya Şampiyonu olmuş bir arkadaşımız.Bu sizi motive etmeli.Size eşlik edecek ve yanınızda olacak.Bu imkanı iyi değerlendirmenizi sizlerden istirham ediyorum.Bu işin doğasında kazanmak önemli bir netice.Kazanamamak da var.Bunu da unutmayalım.Kaybetmeyi de bilmek,yapılan hataları tespit ederek kendimizi geliştirmemizi de sağlar.Sporun kaybedeni yoktur.Spor yapmak aslında kazanmaktır şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir