Rıza Çalımbay Beşiktaş Maçı Hakkında Konuştu

Spor toto Süper lig Ekiplerinden Konyaspor, Spor toto Süper lig’in 8.haftasında 7.Ekim Pazar günü sahasında,Beşiktaş ile yapacağı müsabakanın hazırlıklarına bir günlük iznin ardından başladı.

Yeşil-Beyazlı takımın teknik direktörü Rıza Çalımbay,Kayacık Tesislerinde gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda,geçtiğimiz hafta oynadıkları Göztepe Müsabakasında takım olarak çok iyi bir performans sergilediklerini söyledi.

Göztepe müsabakasında atmaları gereken golleri attıklarını vurgulayan Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,’Sadece burada yaptığımız,yemememiz gereken golleri yedik.Biz Göztepe’ye 2 tane gol attık.Daha da fazla atabilirdik.Böyle devam edeceğiz.Oynadığımız oyunun üzerine koyarak devam edeceğiz şeklinde görüşler belirtti.

Öte yandan Beşiktaş müsabakasında da galip gelmek için sahaya çıkacaklarını ifade eden Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay,’Beşiktaş,buraya gelmeden önce Avrupa’da bir müsabaka oynayacak.Maçtan sonra da buraya gelecekler.Beşiktaş için de bizim için de çok önemli bir müsabaka olacak.Hele bizim mutlaka iyi bir şekilde bu maçı bitirmemiz gerekiyor.

Rıza Çalımbay, Beşiktaş müsabakasını kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Ben takımıma güveniyorum yürekten inanıyorum.Şu an yaşadığımız tek şanssızlık yediğimiz goller.Bu arada Beşiktaş takımına Avrupa Liginde oynayacakları Malmö müsabakasında başarılar diliyoruz. İnşallah iyi bir şekilde dönerler şeklinde açıklamalarda bulundu.

Öte yandan İse Teknik Direktör Rıza Çalımbay Yönetiminde Kayacık Tesislerinde gerçekleştirilen Antrenman,yaklaşık olarak 1.5 saat sürdü. Göztepe karşısında ilk 11’de forma giyen Konyaspor’lu futbolcular yenileme çalışması yaptılar.

Atiker Konyaspor’da Diğer futbolcular ise koşu ve ısınma hareketleri ile başladıkları idmanı,5’e 2 pas çalışması ile sürdürdü.Antrenman,yapılan tempolu koşudan sonra turnuva maçları ile tamamlandı.

Öte yandan Spor toto Süper lig’in güçlü ekibi Atiker Konyaspor,yarın yapacakları antrenman ile Beşiktaş maçının hazırlıklarını da sürdürecek.

Atiker Konyaspor takımı ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Lig Maçların en çok galip gelen takım Beşiktaş, özellikle iç sahada Atiker Konyaspor’a neredeyse hiç puan kaybetmeyen Beşiktaş Konya Deplasmanında zor da olsa kazanmayı başarıyor.

Ayrıca Süper lig’in köklü kulüplerinden birisi olan Atiker Konyaspor’da Beşiktaş müsabakalarına özellikle hazırlanarak sahaya çıkıyorlar.Beşiktaş ile aralarında oynanan çekişmeli müsabakalar ile bilinen,Beşiktaş,Konya müsabakaları her zaman zevkli geçiyor diyebiliriz.

Öte yandan Spor toto Süper lig’in güçlü takımı ve 4 büyüklerinden birisi olan Beşiktaş,bu Perşembe oynayacağı Malmö maçını kazanmak istiyor.UEFA Avrupa Ligindeki ilk müsabakasını kazanan Beşiktaş İsveç’in güçlü takımlarından birisi olan Malmö karşısında sahaya üç puan için çıkacak ve grupta yerini biraz rahata sokmak isteyecek daha sonra ise Spor toto Süper lig’de Atiker Konyaspor ile karşı karşıya gelecek olan Beşiktaş için bu mücadelede çok önemli bir yere sahip diyebiliriz.

Beşiktaş Süper lig’de de Avrupa’da olduğu kadar iddialı olduğu için Konya maçını kazanarak zirve’ye olan yakınlığını sürdürmeyi de planlıyor.Bunun için de Avrupa Liginde oynayacağı müsabakaya rotasyon yaparak çıkması da Beşiktaş açısından Şaşırtıcı görünmeye bilir.Ligdeki müsabakayı da düşünerek maça çıkacak olan Beşiktaş, Malmö ile Perşembe günü karşı karşıya gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir